Peter en Daniël schuiven deze week aan voor de Hot Koffie Show, met de stelling ‘Indiegames maken geen kans meer’! Ze voeren een inhoudelijk gesprek over financiële zaken en andere mogelijkheden voor de kleinere ontwikkelaars. En vergeet vooral niet te reageren wat jij ervan vindt en drop ook een nieuwe stelling!
Indiegames maken geen kans meer! | Hot Koffie Show
Door - op
Het is natuurlijk niet helemaal risicoloos. De kans bestaat dat je in een vroeg stadium een project financieel ondersteund. Maar naarmate de tijd voorbij gaat, blijkt de ontwikkelaar de verwachtingen niet (helemaal) te kunnen inlossen. Is eigenlijk een fanatieke vorm van pre-orderen, maar dan bij kleinere games.
Maar het is wel een leuke vorm van financiering, dat volgens mij meer en meer gebruikt gaat worden. Voordeel is dat mensen bepalen of de game er al dan niet komt. De games zijn ook relatief goedkoop op dat moment en je kunt de ontwikkeling van dichterbij volgen.
ik heb het idee dat er stiekem wel een publiek is voor indiegames. Maar die houden zich gewoon heel stil.
Wat is er aan de hand met verhalende DLC?”
Titel van de video is wel een beetje ver weg van de stelling in de video, weerhield me er bijna van om niet te kijken.
Maar indiegames hoeven niet te concurreren met de blockbusters, de charme van indie games is dat ze namelijk compleet onafhankelijk zijn en kunnen maken wat ze tof vinden. Het nadeel daarin is wel dat er ook gewoon een hoop rommel tussen zit.
Maar vanuit diezelfde hoek komen dan wel weer pareltjes tevoorschijn. Als je gaat kijken naar de blockbusters kom je toch altijd wel uit op games waarin het soms lijkt alsof ze totaal geen ideeën meer hebben om de game spannend te houden en zijn het gewoon simpele moneygrab titels geworden.
Het grote voordeel van crowdfunding is dan voor ons als gamer dat we toffe ideeën kunnen steunen en de slechte laten voor wat ze zijn.
En als afsluiter een stelling: Microsoft snijdt zichzelf in de vingers met de verkoop van de Xbox door “Play Anywhere” titels te lanceren.
Stelling: Ontwikkelaars moeten meer luisteren naar de cumunity!
Klopt inderdaad!
No Man’s Sky is hierin ook gewoon een slecht voorbeeld. Het was juist beter geweest moesten ze hun ding blijven doen zijn ipv nu als een gek in te stappen op een plan wat ze niet aankunnen/konden. 100-500k proberen halen uit crowdfunding en dan perfect uitwerken van een bepaald stuk, had de kwaliteit een stuk hoger geweest.