Vandaag zijn de genomineerden bekend gemaakt voor de British Academy of Film and Television Arts ofwel in het kort de BAFTA Awards. Hieronder de volledige lijst met genomineerden.
Beste Film:
Birdman
Boyhood
The Grand Budapest Hotel
The Imitation Game
The Theory of Everything
Beste Britse Film:
‘71
The Imitation Game
Paddington
Pride
The Theory of Everything
Under the Skin
Beste debuut van een Britse schrijver, regisseur of producent:
Elaine Constantine (Writer/Director) Northern Soul
Gregory Burke (Writer), Yann Demange (Director) ’71
Hong Khaou (Writer/Director) Lilting
Paul Katis (Director/Producer, Andrew De Lotbiniére (Producer) Kajaki: The True Story
Stephen Beresford (Writer), David Livingstone (Producer) Pride
Beste niet-Engelstalige Film:
Ida
Leviathan
The Lunchbox
Trash
Two Days, One Night
Beste Documentaire:
20 Feet From Stardom
20,000 Days on Earth
Citizenfour
Finding Vivian Maier
Virunga
Beste Animatiefilm:
Big Hero 6
The Boxtrolls
The Lego Movie
Beste Regisseur:
Birdman
Boyhood
The Grand Budapest Hotel
The Theory of Everything
Whiplash
Beste Originele Script:
Birdman
Boyhood
The Grand Budapest Hotel
Nightcrawler
Whiplash
Beste Aangepaste Script:
American Sniper
Gone Girl
The Imitation Game
Paddington
The Theory of Everything
Beste Mannelijke Hoofdrol:
Benedict Cumberbatch – The Imitation Game
Eddie Redmayne – The Theory of Everyting
Jake Gyllenhaal – Nightcrawler
Michael Keaton – Birdman
Ralph Fiennes – The Grand Budapest Hotel
Beste Vrouwelijke Hoofdrol:
Amy Adams – Big Eyes
Felicity Jones – The Theory of Everything
Julianne Moore – Still Alice
Reese Witherspoon – Wild
Rosamund Pike – Gone Girl
Beste Mannelijke Bijrol:
Edward Norton – Birdman
Ethan Hawke – Boyhood
J.K. Simmons – Whiplash
Mark Ruffalo – Foxcatcher
Steve Carell – Foxcatcher
Beste Vrouwelijke Bijrol:
Emma Stone – Birdman
Imelda Staunton – Pride
Keira Knighley – The Imitation Game
Patricia Arquette – Boyhood
Rene Russo – Nightcrawler
Beste Originele Soundtrack:
Birdman – Antonio Sanchez
The Grand Budapest Hotel – Alexandre Desplat
Interstellar – Hans Zimmer
The Theory of Everything – Jóhann Jóhannsson
Under the Skin – Mica Levi
Beste Cinematografie:
Birdman
The Grand Budapest Hotel
Ida
Interstellar
Mr. Turner
Beste Montage:
Birdman
The Grand Budapest Hotel
The Imitation Game
Nightcrawler
The Theory of Everything
Whiplash
Beste Production Design:
Big Eyes
The Grand Budapest Hotel
The Imitation Game
Interstellar
Mr. Turner
Beste Kostuums:
The Grand Budapest Hotel
The Imitation Game
Into the Woods
Mr. Turner
The Theory of Everything
Beste Make up en Haar:
The Grand Budapest Hotel
Guardians of the Galaxy
Into the Woods
Mr. Turner
The Theory of Everything
Beste Geluid:
American Sniper
Birdman
The Grand Budapest Hotel
The Imitation Game
Whiplash
Beste Visuele Effecten:
Dawn of the Planet of the Apes
Guardians of the Galaxy
The Hobbit: The Battle of the Five Armies
Interstellar
X-Men: Days of Future Past
Beste Britse Korte Animatiefilm:
The Bigger Picture
Monkey Love Experiments
My Dad
Beste Britse Korte Film:
Boogaloo and Graham
Emotional Fusebox
The Kármán Line
Slap
Three Brothers
De EE Rising Star Award (wordt gekozen door het publiek):
Gugu Mbatha-Raw
Jack O’Connell
Margot Robbie
Miles Teller
Shailene Woodley