Het lijkt erop dat Tomb Raider-ontwikkelaar Crystal Dynamics de next-gen editie van Lara’s “eerste” avontuur aan censuur heeft onderworpen. Althans, dat meldt een vertegenwoordiger van de website Hardcore Gamer aan de hand van een uitgevoerde analyse.
De site meldt dat de scène, waarin Lara op meedogenloze wijze wordt toegetakeld, in Tomb Raider: Definitive Edition op een mildere wijze wordt afgebeeld. Ter onderbouwing van deze claim worden er twee screenshots getoond die het verschil tussen Lara’s verwondingen duidelijk aantonen. Met name haar gezicht komt er in de PlayStation 4-versie van de game een stuk milder vanaf dan in de oorspronkelijke pc-versie. Bovendien schijnen er meerdere momenten in de next-gen editie te zijn die een stuk minder grof in beeld worden gebracht.
De grote vraag die kan worden gesteld, is waarom Crystal Dynamics voor deze censuur heeft gekozen? Tomb Raider: Definitive Edition behoudt dezelfde leeftijdstoewijzing als de oorspronkelijke game: 18 jaar. Wellicht dat de ontwikkelaar niet in staat bleek om de extreme verwondingen voor de next-gen versie te recreëren. Het blijft waarschijnlijk gissen naar de werkelijke reden.
Tomb Raider: Definitive Edition verschijnt op 31 januari voor de PlayStation 4 en de Xbox One (wanneer de console Nederland eindelijk bereikt) en is daarbij onze Release van de Week.

ik zie eerlijk gezegd niet zo’n groot verschil
Heeft denk ik inderdaad eerder te maken met tekortkomingen van de ps4 dan met bewuste censuur.
Again WAAROM?!?
Waarom censureren ze (als het waar is) 18+ games, games wat bedoelt is voor een volwassen publiek.
Dat is nu juist de redden waarom er een 18+ pg sticker op de game cover zit.
Idd. In de PC-versie is ze wat bleker en heeft ze meer bloed op haar voorhoofd. Verder bijna geen verschil. Vindt het eerlijk gezegd geen noemenswaardig verschil. Laat staan om dit als censuur te bestempelen.
Ben ik helemaal met je eens! Je weet alleen zelf ook dat die “sticker” totaal geen nu heeft, ouders kopen de games wel. Trouwens weet ik niet of dit cencuur is, zal de game zelf dan nog is een keer moeten spelen en naar verschillen zoeken.
Denk niet dat het te maken heeft met tekortkomingen van de next gen consoles. Meerdere websites hebben geconcludeerd dat de next gen console versies er grafisch net wat beter uit zien dan de pc versie. Of het moet een trade off zijn geweest; betere gezichtsanimaties voor minder bloed.
2 dingen, imago en aandeelhouders.
Lol direct spreken over censuur…..hihihihi