We zien constant lijstjes voorbijkomen met de bestverkochte games van de afgelopen week of maand, maar naar langere periodes wordt zelden gekeken. Dat maakt het extra interessant dat het Japanse tijdschrift Famitsu een lijstje heeft samengesteld van de games die deze eeuw het vaakst over de toonbank zijn gegaan in Japan!
Wanneer je een snelle blik werpt op de top 40 hieronder, zal meteen opvallen dat de DS-games domineren. In de top 10 bestverkochte games vinden we namelijk maar liefst 7 spellen voor deze handheld van Nintendo. Verder zijn er enkele PSP-, Wii- en zelfs GBA-titels aanwezig. Op plaats 39 vinden we nog een PlayStation 3-game, maar opvallend genoeg schittert de Xbox 360 door afwezigheid. Inderdaad: Japanners hebben een totaal andere smaak dan Westerlingen.
Bezoek NeoGAF voor de top 100 bestverkochte games en een overzicht van de populairste spellen per console.

Tsjonge, ik zie helemaal geen Nintendo games
Van die lijst heb ik er slechts 3 gespeeld.
Geen zelda titels. Kan me haast niet voorstellen
Idd, geen zelda?!?! Dat lijkt me sterk
Japanse markt ziet er toch net wat anders uit dan onze markt blijkt maar weer. In Nederland zou het Call of Duty – Fifa en GTA gehalte erg aanwezig zijn denk ik.
Heb zeker 10 van deze games gespeeld. Zei net dat er iets niet klopte maar ik las even verkeerd excuses.