Ga er maar eens goed voor zitten. Goedkoop blikje energiedrank en een boterhammetje met Helaes pindakaas en Fred & Ed chocopasta erbij. Het is weer tijd voor een vermakelijk stukje, wetenschappelijk, onderzoek.
Studenten natuurkunde aan de Universiteit van Leicester hebben namelijk de Leap of Faith uit Assassin’s Creed onderzocht. Tijdens de Leap of Faith spring je van grote hoogte naar beneden, om vervolgens in een hooiberg te belanden. En wat blijkt? Da’s dus gewoon even ontzettend dodelijk en totaal niet realistisch! Meen je dat nou!?
Volgens de onderzoekers kan je deze truc maar beter niet in het dagelijks leven uitvoeren, want je hebt een bizar grote berg hooi nodig om je val te breken, in plaats van alle botten in je lijf. Daarbij val je in Assassin’s Creed vrijwel altijd in een berg hooi van dezelfde grootte, of je nu een stukje van 20 meter aflegt of honderden meters:
While loose straw does undoubtedly provide cushioning from falls, the amount of straw used to cushion a character’s fall is always the same, no matter the height of the jump. Common sense dictates that the amount of cushioning, in this case, the height of a pile of straw, should be related to the height of the fall being cushioned. This is due to the increased kinetic energy of the jumper, which needs to be dispersed slowly.In de eerste Assassin’s Creed kan je bijvoorbeeld een enorme sprong maken van de kathedraal in Acre. De 1,5 meter hoge hooiberg laat je daarna weer vrolijk verder lopen, maar dat moeten we maar met een strooiwagen zout nemen.
De berg hooi van 1,5 meter zou hooguit genoeg zijn om een val van 12 of 13 meter op te vangen, aldus de onderzoekers. In de categorie: don’t try this at home.
He, ik was net van plan om een sierlijke duik uit mijn raam te maken…..
12 of 13 meter springen is nog aardig hoog
Conclusie: voor een Leap of Faith moet je wel heel erg goedgelovig zijn
Dat is wel één van de manieren om statistisch vast te stellen of het werkelijk mogelijk is. Al zou ik wel eerst een testdummy gebruiken. Al was je zeker de laatste zin vergeten te lezen?
Haha daarom zeg ik, ik was net van plan om het te doen voordat ik dit artikel las. Jammer dat Jackass niet meer bestaat trouwens. Zou wel een leuk experiment zijn voor die gasten.
Dit was echt een jaar geleden ookal onderzocht en berekend? en ligt ook totaal niet voor de hand…
Is hier serieus een onderzoek voor nodig??
Is inderdaad vorig jaar al onderzocht door Game Theory.
Altijd handig om zoiets te onderzoeken voordat een fanatiekeling perongeluk zelfmoord pleegt
Dat kan ik zonder universitaire opleiding ook nog wel bedenken.
Wauw, levensverrijkend…