MENU

De Bende van Oss is de meest lompe film ooit

De Bende van Oss gaat op 21 september tijdens het Nederlandse Film Festival in première. Hoofdrolspeler Frank Lammers voelde zich helemaal in zijn sas tijdens het filmen. Hij kon zijn Brabants accent de vrije loop laten, lekkere lompe actie gebruiken en een beetje meezingen met de titelsong van JW Roy en Guus Meeuwis.


Het verhaal gaat over cafébazin Johanna van Heesch (Sylvia Hoeks) die haar man (Matthias Schoenaerts) al heeft zien verdwijnen achter de tralies dankzij de bende. De Bende van Oss zelf blijft dagelijks langskomen bij haar café. Daar heeft ze genoeg van en ze wil actie ondernemen. Ze krijgt hulp van de corrupte Harry den Brock (Frank Lammers) en wachtmeester van de marechaussee Henk Roeloefse (Daan Schuurmans). Lammers vertelde:
Het is een moderne versie van Robin Hood. De bende steelt van de rijken en geeft het aan de armen. Oh nee, ze hielden het zelf. Dat is natuurlijk erg vermakelijk.
Pierre Bokma en Theo Maassen, die net als Frank Lammers in New Kids Turbo een stereotype Brabander neerzette, spelen ook een rolletje. De film valt verder vooral op dankzij het Brabantse accent, zo zegt Lammers:
Het is gewoon een taal. Als ik mijn vriendin uit Amsterdam meeneem naar mijn familie dan verstaat ze er niks van. Zie het dus als een soort Koreaanse film. Misschien moet er wel een ondertiteling onder.
De bewoners van Oss zijn dan ook zeer trots dat deze historische gebeurtenis eindelijk verfilmd wordt. Het was immers de enige keer dat mensen binnen de regering op de vuist zijn gegaan. Dit alles is netjes verzwegen, aangezien de Tweede Wereldoorlog in volle gang was.

Het is niet mogelijk om op dit bericht te reageren