Op de officiële Xbox site Xbox.com heeft Microsoft een artikel geschreven over de online dienst van de Xbox, Xbox Live in 2004. Welke games werden het meeste gespeeld, welke gamer speelde het meeste online, enzovoorts?

Halo 2 was in 2004 natuurlijk de meest verkochte en gespeelde game op Xbox Live. Hier is een chart met de top 10 meest verkochte Xbox Live games in 2004 in Amerika:
- 1 Halo 2
2 ESPN NFL 2K5
3 Fable
4 Madden NFL 2005
5 Ninja Gaiden
6 Tom Clancy’s Splinter Cell Pandora Tomorrow
7 Star Wars Battlefront
8 NCAA Football 2005
9 Star Wars Knights of the Old Republic II: The Sith Lords
10 Full Spectrum Warrior
En dit is de top 25 meest gespeelde games in 2004;
- 1 Halo 2
2 Tom Clancy’s Rainbow Six 3
3 MechAssault
4 MotoGP
5 Crimson Skies: High Road to Revenge
6 Tom Clancy’s Ghost Recon
7 Counter-Strike
8 Project Gotham Racing 2
9 Tom Clancy’s Splinter Cell Pandora Tomorrow
10 Unreal Championship
11 Tom Clancy’s Rainbow Six 3 Black Arrow
12 Return to Castle Wolfenstein: Tides of War
13 Tom Clancy’s Ghost Recon: Island Thunder
14 Star Wars Battlefront
15 ESPN NFL 2K5
16 Top Spin
17 Fable
18 Madden NFL 2005
19 Tom Clancy’s Ghost Recon 2
20 Burnout 3: Takedown
21 Phantasy Star Online Episode I & II
22 NCAA Football 2005
23 Star Wars Jedi Knight: Jedi Academy
24 RalliSport Challenge 2
25 Need for Speed Underground 2
Dat oudere games zoals Rainbow Six 3, Mechassault, MotoGP, Crimson Skies, Ghost Recon, Counter-Strike, Project Gotham Racing 2 en Unreal Championship zo hoog staan en nieuwe games zoals Fable, Ghost Recon 2, Burnout 3 en Need for Speed: Underground 2 vrij laag staan komt natuurlijk omdat de oudere spellen het hele jaar door zijn gespeeld, en de games van dit najaar pas een paar maanden.
Verder heeft Xbox Live nu meer dan een miljoen members, zijn er al verschillende toernooien gehouden met echte geldprijzen en was meneer EEBOBB4 het langst op Xbox Live te vinden. RZA NY slaagde erin om in 2004 108 verschillende games te spelen.
Lees het hele verhaal op Xbox.com
1.000.000 x € 60,- (per jaar voor xboxlive) = heel veel eurie…..Maken ze tenminste het verlies een beetje goed wat ze hebben geleden op de Xbox
Verlies? XBox?
Ja, volgens mij was het zo dat de hardware zelf (dus de Xbox) verliesgevend was, op de spellen wordt juist de winst gemaakt. Maar zo gaat ’t ook bij Sony en Nintendo…
PS 2 is het gratis om online te gaan . Maar wat de ps2 lijst
Tom Clanly doet het goed. Hij staat 5 keer in de top 25 meest gespeelde games van 2004.
Ja, de console kost meer dan 150 om te maken, dus daar maakt Microsoft verlies op maar op Xbox Live en de games weer winst om dit te compenseren.