De geruchten deden al even de ronde dat de PSP Go over een krachtigere processor zou beschikken dan de originele PSP en het Amerikaanse federale communicatiebedrijf FCC heeft dit vandaag bevestigd. Volgens de berichten kan de cpu van de PSP Go 480MHz aan, terwijl de processor in de huidige PSP’s maximaal 333MHz kan halen. Zodoende is de nieuwe processor maar liefst 44 procent sneller.

Het valt nog te bezien of de PSP Go direct op volle snelheid zal werken. De eerdere PlayStion Portables werkten op 222MHz en werden later pas met een nieuwe firmware-update opgevoerd naar 333MHz. De kans bestaat dat de PSP Go ook op 333MHz zal werken, waardoor deze net zo snel is als het huidige model, de PSP 3000.
Een hogere kloksnelheid kan voor meer mogelijkheden zorgen bij de ontwikkeling van nieuwe games en applicaties, maar dit gaat wel ten koste van de backwards compatibility. Dan zouden games of applicaties alleen op de PSP Go werken en niet op de oudere modellen. Sony heeft echter al laten weten dat er via de PlayStation Store software uitgebracht zal worden die alleen voor de PSP Go geschikt is.