
De game-industrie staat niet stil, waardoor gamers op elk moment van de dag genoeg gespreksmateriaal hebben. Maar net als elk organisme dat gezegend is met een brein verschillen gamers vaak van mening, dus discussiëren ze heel wat af. Elke twee weken geeft GamersNET al die mensen de mogelijkheid om zich helemaal uit te leven en hun ongezouten, ongecensureerde en keiharde mening te geven over een nieuwe poll, zelfs al mondt dit soms uit in felle discussies waarbij bloed niet wordt geschuwd. Maar eerst blikken we even terug op de poll van 15 oktober, om te kijken welke partij deze keer de overhand had.
Toen legden we jullie de volgende stelling voor: “Het illegaal downloaden van games moet harder bestraft worden”. Deze op het eerste gezicht eenvoudige stelling bracht echter massa’s reacties teweeg. Iedereen had er wel zijn mening over en dat maakte duidelijk dat dit onderwerp zeer leeft onder gamers. Uit de poll is gebleken dat ongeveer vier op de vijf stemmers niet vindt dat illegale downloaders harder bestraft moeten worden. Een greep uit jullie reacties:
Flapjack:
Maak de games eerst maar eens een stuk goedkoper(bijv voor een AAA game van 50/60 euro naar een wat schappelijker prijs van 30/40 euro of miss nog wel minder) en de prijs gelijk voor elk platform. want dan zul je zien dat games veel meer gekocht gaan worden en zeker de grote bedrijven halen dan alsnog de makkelijk een grote winstmarge eruit. kijk maar naar inderdaad free to play games. die games worden makkelijk terug verdient, duurt wel wat langer maar toch is de winst er wel. ubisoft moet niet zo zeuren dat 95 procent gedownload wordt want ze maken het er ook zelf naar door altijd drm en hoge prijzen beperk je de doelgroep. door de prijzen te verlagen bereik je ook de doelgroep die niet zoveel geld heeft, en dan zul je zien dat die mensen eerder een spel kopen dan illegaal pirateren. ik zie het illegaal downloaden van spellen dan ook niet als vals spelen. maar als een omweg. bekende indie games zoals de torchlight franchise zijn goedkoop en doen het goed. dit is dan ook goed voorbeeld hoe het dan wel zou moeten.matdriks:
Het is makkelijk te zeggen van nee dat moet niet. Eigenlijk moet het wel, want het is gewoon stelen. Maar de industrie moet met nieuwe middelen komen om hun geld te krijgen. Straffen heeft geen zin naar mijn inzien, belonen is het woord dat gezocht word. Games die gespeeld worden op een Lan zijn 9/10 keer gedownload, omdat de originele versie vaak niet werkt. Misschien is het fout dat je hem dan download, maar kan je hem wel spelen op de juiste manier. Ten tweede deze games spelen ze 1 keer per jaar een uurtje misschien. Daarvoor moet geen 60 euro voor worden gevraagd.LXZ-76:Ik heb meer dan 6000 uur in counter-strike 1.6 gestopt, waarvoor ik 5 gulden heb betaald. Voor deze game had ik achteraf graag 100 euro willen uitgeven of misschien wel meer. Maar ik heb ook games die ik 1 uurtje heb gespeeld en snel mee klaar was, ik zou graag van deze games mijn geld willen terug zien.
Er zit een belachelijke belasting marge op videogames. Daarnaast is er een marketing model ontstaan waarin de gamer uitgeknepen wordt door de uitgevers/ontwikkelaars. Waar je vroeger voor goede games de volle pond betaalde worden games nu opgesplitst in overpriced DLC. Ook loopt de kwaliteit van games achteruit bijvoorbeeld, EA laat je elk jaar 60 euro op hoesten voor een FIFA game die met uitzondering van 12/13 nauwelijks verschilt van zijn voorganger.
Ik heb illegaal downloaden altijd als een boycot ervaren. Goede games die het waard zijn die koop je. Maar je gaat niet elke rommel kopen die uitgegeven wordt om dat het illegaal is of de ontwikkelaar benadeeld. Sommige games zijn hun prijs simpelweg niet waard.

Nieuwe stelling
Sinds vorige week ligt Medal of Honor: Warfighter in de Nederlandse winkels. De game gaat dit jaar de strijd aan met Call of Duty: Black Ops II, een titel die overigens pas volgende maand verschijnt. Biedt Warfighter genoeg kwaliteit om Call of Duty van zijn troon te stoten? Dat kunnen we helaas pas zeggen zodra laatstgenoemde titel in de winkels ligt, maar we zijn benieuwd of jij nu al een favoriet hebt. Daarom luidt de stelling van deze week:
Laat het ons weten door op de poll te stemmen en vergeet niet hieronder een reactie achter te laten. Misschien verschijnt jouw mening dan over twee weken wel in het volgende GamersNET Poll-artikel! Alvast bedankt voor het stemmen, wij zijn benieuwd naar de uitslag.