Gamersnet.nl

Toch een HD-DVD speler in de Xbox 360?

In september 2005 werd de HD-DVD speler voor de Xbox 360 aangekondigd, deze moest als externe drive voldoen en Microsoft beweerde in januari 2006 dat een Xbox 360 met ingebouwde HD-DVD speler niet op de markt zou verschijnen. Tot nu toe hoorden we dan ook niks qua geruchten van dit kaliber, ook tijdens de aankondiging van de Xbox 360 Elite werd een interne HD-DVD speler afgewezen, simpelweg omdat de HD-DVD ‘zich niet bewezen had’, aldus Microsoft.

Echter stak een gerucht deze week zijn kop boven water. Insiders van elektronica-gigant Toshiba zouden aan de Australische gamesite Smarthouse gemeld hebben dat Toshiba zich mogelijk bezighoudt met het produceren van interne HD-DVD spelers voor de Xbox 360. Het gerucht wordt nog eens versterkt door het feit dat Toshiba zich niet lang geleden heeft losgekocht van Sony, waarvoor de fabriek eerder nog Blu-Ray’s produceerde.

Als we Smarthouse en de insiders kunnen vertrouwen, dan wordt er dus nu aan nóg een andere versie van de Xbox 360 gemaakt, met ingebouwde HD-DVD speler. Indien het dat geval is, hopen we natuurlijk dat Microsoft’s console deze keer géén krassen zal maken op onze geliefde CD’s en DVD’s.